Polo a T-Roc s nejvyšší bezpečností

5 hvězdiček Euro NCAP pro nejnovější modely Volkswagen.


Nové modely Polo a T-Roc obdržely v rámci nárazových testů Euro NCAP pět hvězdiček, nejvyšší dosažitelné hodnocení. Ve všech důležitých oblastech - "dospělí cestující", "ochrana dětí", "chodci" a "asistenční systémy" - dosáhly oba nejnovější modely značky Volkswagen velmi dobrých výsledků.

Na českém trhu lze model Polo pořídit za ceny již od 292 900 Kč, T-Roc stojí od 452 900 Kč. Jak Polo, tak i T-Roc mají již v sériové výbavě šest airbagů, ESC včetně podpory řízení v případě smyku, multikolizní brzdu a systém pro sledování překážek "Front Assist" s funkcemi nouzového brzdění City a rozpoznávání chodců. T-Roc je navíc sériově vybaven asistentem pro jízdu v jízdním pruhu "Lane Assist".

Polo v testech Euro NCAP: Nové Polo bylo organizací Euro NCAP ("European New Car Assessment Programme") testováno ve třídě "malých vozů". Euro NCAP mimo jiné zkoumá, jakým zatížením jsou "dospělí cestující" vystaveni v různých druzích nehod. Polo dosáhlo v těchto kritériích 96 procent (z maximálně 100 procent), což je v této třídě velmi dobrý výsledek.

T-Roc v testech Euro NCAP: Nejlepšího hodnocení dosáhl také nový model T-Roc, první kompaktní SUV značky Volkswagen. T-Roc byl zařazen do segmentu "kompaktních SUV", do něhož náleží také výrazně větší SUV. Výsledky modelu T-Roc jsou po všech stránkách přesvědčivé. Například v oblasti "dospělých cestujících" bylo SUV ohodnoceno 96 procenty.

Top