Pět hvězd Mazda na ženevském autosalonu

Světová premiéra nové Mazdy 6 Wagon a Mazda 6 Sedan v evropské premiéře!


Stánek Mazda na 88. ročníku autosalonu v Ženevě bude velmi atraktivní. Na jednom místě bude k vidění světová premiéra nového kombi Mazda6 Wagon, nová Mazda 6 Sedan v evropské premiéře, dva fascinující koncepční vozy Mazda VISION COUPE a Mazda KAI CONCEPT, ale také revoluční benzinový motory nové generace Mazda SKYACTIV-X.

Mazda 6 v nejnovějším provedení přináší dosud nejrozsáhlejší balíček vylepšení, která zvyšují kvalitu tohoto modelu téměř v každém ohledu: elegantnější a vyspělejší vnější design, důkladně přepracovaný interiér se zcela novými sedadly, posílené pohonné jednotky SKYACTIV, vylepšené jízdní vlastnosti, lepší odhlučnění a potlačení vibrací a v neposlední řadě širší paletu bezpečnostních funkcí i-ACTIVSENSE, například 360° view monitor a inteligentní omezovač rychlosti. 

Unikátní pohonná jednotka Mazda SKYACTIV-X přináší revoluční způsob spalování pojmenovaný Spark Controlled Compression Ignition (SPCCI). Bude prvním komerčně nabízeným motorem, který zákazníkům přinese výhody kompresního zapalování*. SKYACTIV-X spojuje výhody zapalování svíčkou u zážehových motoru, tedy čistší emise a větší rozpínavost zapálené směsi ve vysokých otáčkách, s přednostmi vznětového zapalování známého z dieselových motorů – rychlé počáteční reakce a nízkou spotřebu. Spojením těchto principů vznikl motor, který jako jediný nabídne výhody obou druhů spalovacích motorů.

 

Galerie

Top