Nový SEAT Leon Cupra

Sportovní výkony na ještě vyšší úrovni. Nový Leon CUPRA disponuje nejvyspělejší technikou v oblastech bezpečnosti, konektivity a multimediálních funkcí.


O modely CUPRA je velký zájem, jsou vrcholným vyjádřením sportovních tradicí v kombinaci s vyspělou technikou, praktickou funkčností a mimořádnou spolehlivostí. Jinými slovy je CUPRA nejlepším příkladem dokonalé rovnováhy mezi emocemi a rozumem. Leon CUPRA vždy vynikal svými výkony a výbavou, aniž by to bylo na úkor jeho designu a vynikajícího poměru cena/kvalita. Přestože je CUPRA již úspěšným modelem, nyní přichází v ještě dokonalejší podobě. Úspěch modelu SEAT Leon CUPRA je nepopiratelný, což dokládá 9000 vozů prodaných v roce 2016 na celém světě, z nichž 8300 nalezlo své nové majitele na evropském trhu. S těmito prodejními výsledky se nejsportovnější model značky SEAT řadí do Top 5 nejprodávanějších modelů ve svém tržním segmentu v Evropě.

Tento sportovní vůz poskytuje suverénní výkony, maximální potěšení z jízdy a nejvyspělejší techniku. Tím jsou definovány zážitky z řízení modelu Leon CUPRA, zatímco řidiči ostatních verzí modelové řady Leon upřednostňují především bezpečnost, spolehlivost, eleganci a funkčnost. Nový Leon CUPRA nyní po zahrnutí nejvyspělejších systémů v oblastech bezpečnosti, konektivity a multimédií může nabídnout všechny současné inovace bez kompromisů intenzity zážitků. Leon CUPRA se vyznačuje všestranností díky nabídce tří různých druhů karoserie: 5dveřového hatchbacku, 3dvéřového SC a rodinného kombi ST. Pětidveřový hatchback obohatí každodenní život o ještě intenzivnější zážitky z jízdy, SC ztělesňuje design a sportovní výkony v nejryzejší podobě a ST dokonalým způsobem kombinuje praktičnost a dynamiku.

Nový Leon CUPRA je díky motoru 2.0 TSI, který poskytuje nejvyšší výkon 300 k, nejen vrcholnou verzí modelové řady Leon, ale také nejvýkonnějším sériově vyráběným modelem v historii značky SEAT. Výkonové parametry motoru zasluhují zvláštní pozornost. Výkon vzrostl o 10 k z 290 na 300 k, ale mnohem důležitější je zvýšení maximálního točivého momentu z 350 N.m na ještě úctyhodnějších 380 N.m. Tato hodnota je k dispozici v neuvěřitelně širokém rozsahu otáček od 1800 do 5500 min-1. Výsledkem jsou působivé a pohotové reakce motoru ve všech provozních situacích, od oblasti otáček jen mírně nad úrovní volnoběhu až po nejvyšší otáčky. K velmi sportovní charakteristice přispívá mimo jiné proměnné časování ventilů natáčením vačkového hřídele a kombinace přímého i nepřímého vstřikování paliva. Oba systémy optimalizují výkonové parametry motoru, zaručující výjimečné potěšení z jízdy.

Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h bez ohledu na zvolenou převodovku, která může být buď mechanická, nebo dvouspojková s automatizovaným řazením. V obou případech se jedná o šestistupňové převodovky. Vysoké úrovně jízdních výkonů je dosahováno s mimořádnou hospodárností, což dokládají hodnoty emisí CO2 od 153 do 164 g/km v závislosti na verzi. Průměrná spotřeba paliva verze SC s převodovkou DSG je 6,7 l/100 km, pětidveřová verze spotřebuje 6,8 l/100 km. CUPRA ST DSG 4Drive má průměrnou spotřebu 7,2 l/100 km.

SEAT Leon CUPRA v rodinné verzi ST bude navíc vybaven pohonem všech kol v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG. Fanoušci si jistě vzpomenou, že již v roce 2000 měla první generace modelu Leon CUPRA pohon všech kol. Leon CUPRA ST DSG 4Drive s dokonalou trakcí pohonu všech kol 4Drive a nejmodernějšími asistenčními systémy bude skutečným etalonem z hlediska sportovních výkonů, bezpečnosti a praktičnosti.

Top