Nová Mazda CX-5

Průkopník KODO a SKYACTIV nastupuje v nové generaci. 


Japonská automobilka Mazda si připravila světovou premiéru druhé generace modelu CX-5, slavícího své největší prodejní úspěchy v Evropě. Mazda CX-5 představuje pro svou značku přelomovým model, který se veřejnosti poprvé představil v roce 2011 na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Do sériové produkce totiž přinesl designový styl Kodo a moderní technologie zaměřené na snížení spotřeby, souhrnně označované SKYACTIV. Od jeho uvedení na trh se prodalo více než 1,4 milionu kusů ve 120 různých zemích. 

Design novinky je evolucí linií první generace a zároveň dalším rozvíjením stylu Kodo. Vedle samotných tvarů vozu pak automobilka vyzdvihuje i nový odstín červené - Soul Red Crystal. Výbava modelu zahrnuje nejnovějším multimediálním systémem, jehož součástí je sedmipalcový barevný dotykový displej na vrcholu palubní desky, který může doplňovat audio systém Bose s dvanácti reproduktory. Model nabízí šestistupňovou manuální i automatickou převodovku a vedle pohonu předních kol bude v nabídce i provedení i-Activ AWD s pohonem obou náprav.

Základem budou benzinové dvoulitrové a 2,5litrové čtyřválce. Některé trhy se pak dočkají také zástupce vznětových jednotek, kterým bude 2,2litrový čtyřválec. Novinkou bude systém G-Vectoring Control, který během jízdy vyladí točivý moment tak, aby bylo ovládání vozu co možná nejsnazší.

Na japonský trh dorazí nová Mazda CX-5 v únoru letošního roku. 

Top