Zbrusu nový model KIA Stinger

Dynamický zbrusu nový sportovní fastback přepisuje tradice značky KIA. 


Společnost Kia Motors America se stala středem zájmu na mezinárodním autosalonu NAIAS, kde zpravidla dominují premiéry amerických automobilek. Kia představila ve světové premiéře svůj zbrusu nový model KIA Stinger. Pětimístný sportovní sedan se splývavou zádí typu fastback zamíchá kartami v kategorii, ve které v současnosti dominují evropské automobilky. Stinger ubezpečuje, že bude nejvýkonnějším sériově vyráběným vozem v historii značky, opírajícím se o špičkové kvality a spolehlivost automobilky KIA. Stinger nabídne několik kombinací motorů, uspořádání pohonu a luxusních výbav.

Zbrusu nová KIA Stinger je bez pochybností přímým následníkem konceptu, který jí stál vzorem. Nad designovým ztvárněním měl dohled přímo vedoucí návrhář Kia Motors Peter Schreyer a jeho tým talentovaných designérů ve Frankfurtu. O vyladění jízdních vlastností a handlingu se postaral Albert Biermann, šéf testování vozidel a vývoje nejvýkonnějších modelů automobilky KIA, společně s týmem konstruktérů v Koreji a na náročném závodním okruhu Nürburgring.

Stinger dává svým atletickým postojem najevo svoji sebedůvěru, od elegantního zastřižení přední partie přes štíhlé boky až po svalnaté zadní podběhy. Na celkovém vnějším ztvárnění jsou klíčové proporce poukazující na pohon zadních kol; dlouhá kapota a krátký přední převis karoserie, dlouhý rozvor zprostředkující prostornou kabinu a velký zadní převis karoserie s markantními rameny blatníků. 

Zavazadlový prostor Stingeru je rovněž větší než u řady konkurentů této třídy, a nabízí tak dostatek místa pro velké kufry či golfovou výstroj, včetně možnosti elektrického ovládání víka zavazadelníku a funkce Smart Trunk. Podvozek Stingeru je z 55 procent vyroben z pokrokové vysokopevnostní oceli, která tvoří mimořádně tuhý základ pro další práci specialistů na jízdní vlastnosti a handling. Zmíněná tuhost rovněž přispívá k nižší hladině hluku, vibrací a chvění, tedy i k tichému prostředí v kabině.

Poprvé u značky KIA může řidič upravovat účinek tlumičů a vlastnosti handlingu prostřednictvím elektronicky nastavitelného systému odpružení DSDC. Stinger používá druhou generaci osmistupňové automatické převodovky v kombinaci s pohonem zadních kol. Nabídka luxusních prvků výbavy a neočekávaných vlastností je tradiční součástí genetické výbavy vozů KIA. Na tuto tradici navazuje i Stinger. Stinger svým postojem a optickým vyvážením vyznává elegantní atmosféru a sportovní charakter. 

 

Top